top of page

Ar-Ge

Vitamin, mineral, amino asit, bitki ve bitki ekstreleri içeren maddelerin tamamı FDA (Food and Drug Administration / Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından gıda takviyesi (dietary supplements) olarak tanımlanmaktadır.

Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği’nde (Tebliğ No.:2013/49) ise “normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünler” olarak tanımlanmıştır.

Denge İlaç bu alanda yenilikçi ve özel geliştirdiği patentli formülasyonları ile fark yaratarak aşağıdaki alanlarda araştırma geliştirme faaliyetleri yürütür.

Denge İlaç koruyucu ve önleyici amacını önemsediği Takviye Edici Gıdalarda aşağıdaki alanlara yönelik ürünler üzerinde çalışmaktadır.

• Metabolik bozukluklar (Diyabet)
• Sindirim bozuklukları (Mide, Bağırsak)
• Boşaltım sistemi bozuklukları (Böbrek)
• DNA sistemi hasarları (Sperm ve Yumurtalıklar)

bottom of page